x

İpek Halı Yıkama

İpek halılar bilindiği gibi halı çeşitleri arasında en kıymetli ve en pahalı olan halılardır. Bu halılar görsel olarak çok iyi görünür ancak aynı zamanda kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir üründür. İpek halı yıkama zordur ancak bazı noktalara dikkat edildiğinde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Evinizde ipek halı kullanıyor veya kullanmak istiyorsanız sizlere öncelikle bu halının özelliklerinden ve nasıl temizlenebileceğinden bahsetmek istiyoruz.

İpek Halıların Özellikleri

İpek halılar hem çok değerli hem de evlere şıklık katan bir üründür. Halının bu kadar değerli olmasının en önemli sebebi kullanılan malzemenin kıymetli olması ve çoğunlukla el dokuması olmasıdır. Halılar herkesin hayalini süsleyen ancak aynı zamanda da kullanırken korkmasına neden olan ürünlerdir. Çünkü bu halılar aynı zamanda oldukça hassastır. İpek halının özellikleri incelendiğinde ne kadar narin ve aslında dokusunun hassas olduğu anlaşılmaktadır. Bu halıyı evinizde kullanmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken birçok önemli unsur vardır. Her şeyden önce ipek halı temizliği çok dikkat gerektirmektedir. Sizlere sahip olduğunuz veya sahip olmak istediğiniz ipek halıların temizliği konusunda detaylı bilgi vermek istiyoruz.

ipek-hali-yikama
ipek halı yıkama

İpek Halılar Temizlenirken Nelere Dikkat Edilir?

İpek halı görüntüsü, dokusu ve zarafeti ile insanı kendine hayran bırakan bir eşyadır. Herkesin hayali evinde bu halıların bulunmasıdır. Bu halı evinde bulunanlar ise ne yazık ki halının ne kadar zor ve dikkatli temizlenmesi gerektiğini iyi bilir. İpek halılar temizlenirken nelere dikkat edilmeli ve bu işlem nasıl yapılmalı sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Evinizde ipek halınız birden fazla ise mutlaka her bir halı için farklı bir bez kullanmanız gerekir. Bunun nedeni halıların renklerinin birbirlerine karışma ihtimali olmasıdır.
  • Halınızı silmeye başlamadan önce mutlaka tozunun alınması gerekir. Toz alma işleminin de son derece hassas yapılması ve süpürge ile halıya çok fazla baskı uygulanmaması gerekir.
  • İpek halı silinirken, silme yönü halının tüylerinin olduğu yöne doğru olmalıdır. Bu işlem sırasında ayrıca kullanılan temizlik malzemesi de özenle seçilmelidir.
ipek -hali-yikama-antalya
ipek halı temizleme

İpek halı temizliği konusunda uzman desteği almanız çok daha faydalıdır. Güvenilir ve profesyonel bir firmadan bu alanda destek alarak sizlerde sorunsuz bir şekilde halınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

ipek halı yıkama hizmeti

Çağbey halı yıkama fabrikamız antalya’da narin ve değerli ipek halılarınızı en uygun şekilde yıkama için hizmetinizdedir. İpek halı temizliği talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

Etiketler

Yorum yaz