x

Kaz Tüyü Koltuk Yıkama

Koltuk takımlarında kullanılan bazı özel kumaşlar görünüm olarak son derece şık dursa da ne yazık ki kullanımı ve temizliği biraz zorlamaktadır. Kaz tüyü koltuklar bu ürünlere örnek olarak gösterilebilecek en önemli ürünler olmaktadır. Kaz tüyü koltuk yıkama işlemi doğru malzeme ve yöntemler ile aslında zor değildir. Bu koltukları kullanmayı seviyorsanız sizlere temizlenmelerine ilişkin olarak detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Kaz Tüyü Koltukların Özellikleri

Kadife ve süet arasında bir kumaş yapısına sahip olan kaz tüyü veya diğer bir ifade ile tay tüyü son derece önemli bir kumaştır. Özellikle son yıllarda koltuklarda fazlası ile kullanılan bu kumaş türü çok şık görünmektedir. Kaz tüyü kumaşların en önemli özelliklerinden biri oldukça yumuşak olmalarıdır. Dokunduğunuzda kumaşın ne kadar yumuşak olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca kaz tüyü koltukların en önemli özelliği leke tutmuyor oluşu ve kirlense de kolay temizlenebiliyor olmasıdır.

tay-tüyü-koltuk-yıkama-antalya
kaz tüyü koltuk yıkama

Kaz tüyü koltuk yıkama işlemleri son derece kolaydır. Ancak temizleme işlemi sırasında kişilerin kesinlikle kimyasal ürün kullanmaması gerekir. Kimyasal deterjanlar bu tip kumaşlara fazlası ile zarar vermektedir. Bu nedenle bu tarz kumaşlara sahip koltuklar temizlenirken kesinlikle kimyasal kullanılmaması gerekir ve profesyonel yıkama hizmeti veren firmalardan destek alınmalıdır. Çağbey koltuk yıkama fabrikası bu konuda size en iyi hizmeti vermek için Antalya’da koltuk temizleme servisi sağlamaktadır.

Kaz Tüyü Koltuk Yıkama İşlemi

Kaz tüyü koltuklarda yıkama işlemleri nasıl yapılır merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Koltuk yıkanırken yapılması gereken işlemler şöyle olmaktadır;

  • Öncelikle koltuklar uygun şekilde temizleme işlemi için hazırlanmaktadır.
  • Koltuğun kumaşı hassas olduğu için uygun bir temizlik malzemesi ile son derece hassas bir biçimde temizleme işlemi yapılır. Sonrasında koltukta yine aynı özen ve dikkat ile durulama işlemi yapılarak işlem tamamlanır.
tay-tüyü-koltuk-temizleme
tay tüyü koltuk temizleme

Kaz tüyü koltuklarınızda ciddi lekeler oluştuğunda bunu kendiniz temizlemeye çalışmak yerine mutlaka profesyonel destek almanız gerekir. Bu lekeyi geçirmek için uygulayacağınız kimyasal işlemler ve yöntemler koltuğunuza zarar verebilecektir. Bu nedenle Kaz tüyü koltuk yıkama hizmeti veren firmaları tercih etmeniz sizler için son derece faydalı olacaktır. Tabi tercih ettiğiniz firmaların profesyonel ve kurumsal olması da son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı olmaktadır.

 

Etiketler

Yorum yaz