x

Nubuk Koltuk Yıkama

Koltuklar genel olarak zor temizlenen ürünler olmasa da bazı kumaş özellikleri zorlayıcı olmaktadır. Nubuk kumaşlar bu zorlayıcı kumaşların başında gelmektedir. Nubuk koltuk yıkama işlemi özellikle son derece hassasiyet gerektiren bir işlem olmaktadır. Görüntü olarak son derece şık görünse de ne yazık ki bu kumaşa sahip koltukların temizlenmesi kişileri oldukça zorlamaktadır. Sizlere nubuk koltuk takımlarının nasıl temizlenmesi gerektiği konusunda detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Nubuk Koltukların Özellikleri

Nubuk kumaş aslen deriden üretilen ve zaten görünüm olarak da deriyi andıran bir kumaş olmaktadır. Kumaşın son derece hassas olması sebebi ile hem kullanılırken hem de temizlenirken çok dikkatli olunması gerekir. Kumaş genel yapısı itibari ile aslında çok fazla leke tutmasa ve kolay temizlense de hassas davranılması gerekir. Nubuk koltuk yıkama işleminde özellikle kişilerin dikkat etmesi gerekir. Nubuk kumaşlarda asında yıkama işleminden ziyade silinme işlemi yapılması gerekmektedir. Evde koltuğunuzu temizlemek istediğinizde yıkamak yerine silmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

cagbey-nubuk-koltuk-yıkama
nubuk koltuk yıkama

Nubuk koltukların temizlenmesi ile ilgili olarak bilinmesi gereken bir diğer önemli durum kimyasal ürün kullanımıdır. Bu kumaşlarda yüksek kimyasal ürün kullanımı kumaşa zarar verebilmektedir. Aslında genel olarak koltukların kumaşları için böyle bir durumun söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Yani yüksek kimyasal ürünler genel olarak kumaşlara zarar vermektedir.

Nubuk Koltuk Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Nubuk koltukların temizlenmesi nasıl yapılır merak edenler için detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Koltuklar yıkanmadan veya temizlenmeden önce mutlaka süpürge ile alınması gerekir. Toz ve kalıntıların alınması son derece önemli bir aşamadır.
  • Tozlar alındıktan sonra yeterli miktarda koltuklar ıslatılır ve özel makineler ile yıkama işlemi yapılır. Buradaki yıkama işlemi bol su ile yapılmamaktadır.
  • Koltuğa uygun bir sabun veya deterjan uygulaması yapılır.
  • Sonrasında temizleme işlemi tamamlanarak koltuk ilk günkü haline getirilir.
nubuk-koltuk-yıkama-antalya
nubuk koltuk temizleme

Nubuk koltuk yıkama işlemlerinde son derece dikkatli ve özenli olmakta fayda vardır. Aksi halde koltuğun kumaşına zarar gelecektir. Tüm bu nedenlerden dolayı nubuk koltuklar hem kullanılırken hem de temizlenirken son derece dikkatli olmakta fayda vardır. Koltuk yıkama hizmetleri için çağbey koltuk yıkama firmamızdan destek alabilirsiniz

Etiketler

Yorum yaz

Nubuk Koltuk Yıkama (1 Yorum)

  1. Antalya’da koltuk yıkatmak istediğiniz zaman güvenli hizmet alabileceğiniz. Bir koltuk yıkama firması telefondaki Konuşmaları güler yüzlü personelleri. Personelleri zamanında servisleri koltuk yıkama becerileri harika